IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM2904WHDT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: LM2904WHDT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Slew rate | 0.6V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Input offset current | 40nA |