IC: PMIC; PWM controller; WQFN24; -40÷125°C; Usup: 8÷15V; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM5035BSQX/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LM5035BSQX/NOPB
Product downloads
Specification for IC: PMIC; PWM controller; WQFN24; -40÷125°C; Usup: 8÷15V; reel,tape
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | WQFN24 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Application | automotive industry, SMPS |
| Frequency | 2MHz |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...50% |