IC: driver; high-/low-side,gate driver; WSON10; -5÷1.2A
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
LM5113SD/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LM5113SD/NOPB
Product downloads
Specification for IC: driver; high-/low-side,gate driver; WSON10; -5÷1.2A
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | WSON10 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 2 |
| Protection | undervoltage |
| Topology | H-bridge |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |
| Max operating temperature | 125°C |