Operational amplifier; 20MHz; 2.5÷32V; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM7321MA/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LM7321MA/NOPB
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 20MHz; 2.5÷32V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating voltage | 2.5...32V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 20MHz |
| Slew rate | 18V/μs |
| Input offset voltage | 700µV |