Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 600V; If: 1A; Ifsm: 30A; LMBS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LMB6S-TP
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 600V; If: 1A; Ifsm: 30A; LMBS
| Case | LMBS |
| Kind of package | reel, tape |
| Electrical mounting | SMT |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 950mV |