Operational amplifier; 1.3MHz; 4.5÷15.5V; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LMC6081AIM/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMC6081AIM/NOPB
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 1.3MHz; 4.5÷15.5V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Slew rate | 1.5V/μs |