IC: driver
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
LMG1020YFFR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMG1020YFFR
Specification for IC: driver
| Output current | 7A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V |
| Case | DSBGA6 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | Internal MOSFET |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Kind of integrated circuit | low-side |