Operational amplifier
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
LMH6702MF/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMH6702MF/NOPB
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating voltage | 8...12V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.7GHz |
| Input offset voltage | 6mV |