Operational amplifier; 1MHz; 2.5÷5.5V; Channels: 1; SC70-6
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
LMV341IDCKR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMV341IDCKR
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 1MHz; 2.5÷5.5V; Channels: 1; SC70-6
| Mounting | SMT |
| Case | SC70-6 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail output |
| Operating voltage | 2.5...5.5V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 250µV |