Product code: LMV358IPT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: LMV358IPT
  • Mounting
  • Case
  • Type of integrated circuit
  • Integrated circuit features
  • Operating temperature
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Number of channels
  • Bandwidth
  • Slew rate
  • Input offset voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 1MHz; 2.7÷6V; Channels: 2; TSSOP8
Mounting SMT
Case TSSOP8
Type of integrated circuit operational amplifier
Integrated circuit features rail-to-rail
Operating temperature -40...125°C
Kind of package reel, tape
Number of channels 2
Bandwidth 1MHz
Slew rate 0.35V/μs