IC: PMIC; AC/DC switcher,SMPS controller; Uin: 85÷308V; eSIP-7C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LNK420EG
Manufacturer: POWER INTEGRATIONS
Manufacturer code: LNK420EG
Specification for IC: PMIC; AC/DC switcher,SMPS controller; Uin: 85÷308V; eSIP-7C
| Mounting | THT |
| Case | eSIP-7C |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Breakdown voltage | 725V |
| Frequency | 62...70kHz |
| Input voltage | 85...308V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, SMPS controller |