LED tape; white cold; LED/m: 60; SMD; 3014; 12V; 8mm; 120°; IP54; 6W/m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LS-3014W60RN1
Manufacturer: LUCKYLIGHT
Manufacturer code: LS-3014W60RN1
Product downloads
Specification for LED tape; white cold; LED/m: 60; SMD; 3014; 12V; 8mm; 120°; IP54; 6W/m
| Mounting | SMD |
| Case | 3014 |
| Operating voltage | 12V |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP54 |
| Number of pins | 2 |
| Type of module | LED tape |
| Width | 8mm |
| Luminosity | 600lm/m |
| LED colour | white cold |
| Colour temperature | 6000-6500K |
| Min. colour rendering index | 70 |
| LED per meter amount | 60 |
| Maximum power per meter | 6W/m |