Operational amplifier; 800kHz; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT1001CS8#PBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT1001CS8#PBF
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 800kHz; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | 0...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 800kHz |
| Open-loop gain | 126dB |
| Slew rate | 0.25V/μs |