Operational amplifier; 5÷44V; Channels: 4; DIP14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT1014CN#PBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT1014CN#PBF
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 5÷44V; Channels: 4; DIP14
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating voltage | 5...44V |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Open-loop gain | 114dB |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 60µV |