Operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT1114S#PBF
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: LT1114S#PBF
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 750kHz |
| Slew rate | 30V/μs |
| Input offset voltage | 130µV |
| Input offset current | 330pA |
| Input bias current | 0.45nA |