Operational amplifier; 65MHz; Channels: 4; DIP14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT1127CN#PBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT1127CN#PBF
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 65MHz; Channels: 4; DIP14
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 65MHz |
| Open-loop gain | 124dB |
| Slew rate | 11V/μs |