Operational amplifier; 100MHz; Channels: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT1229CS8#PBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT1229CS8#PBF
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 100MHz; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 100MHz |
| Open-loop gain | 69dB |
| Slew rate | 700V/μs |