Operational amplifier; 25MHz; Channels: 2; SO8; ±2.5÷15VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT1358CS8PBF
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: LT1358CS8#PBF
Specification for Operational amplifier; 25MHz; Channels: 2; SO8; ±2.5÷15VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 25MHz |
| Slew rate | 0.6kV/μs |
| Input offset voltage | 1mV |
| Input bias current | 750nA |
| Voltage supply range | ± 2.5...15V DC |