DC/DC converter
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT1617ES5#TRMPBF
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: LT1617ES5#TRMPBF
Product downloads
Specification for DC/DC converter
| Output current | 300mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Quantity in package | 500pcs. |
| Input voltage | 1.2...15V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |