PMIC; DC/DC converter; Uin: 12÷48V; Uout: 1.24÷30V; SO16; buck
Multiples:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Product code:
LT1777CS#PBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT1777CS#PBF
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uin: 12÷48V; Uout: 1.24÷30V; SO16; buck
| Output current | 700mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 100kHz |
| Input voltage | 12...48V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |