PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.45÷16V; TSOT23-5; buck-boost
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
LT1931ES5#TRMPBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT1931ES5#TRMPBF
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.45÷16V; TSOT23-5; buck-boost
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck-boost |
| Quantity in package | 500pcs. |
| Frequency | 1.2MHz |
| Input voltage | 2.45...16V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |