PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.6÷36V; Uout: 1.25÷36V; TSOT23-6; buck
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT1933ES6#TRMPBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT1933ES6#TRMPBF
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.6÷36V; Uout: 1.25÷36V; TSOT23-6; buck
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-6 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 500pcs. |
| Frequency | 500kHz |
| Input voltage | 3.6...36V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |