PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷16V; Uout: 30V; TSOT23-6; boost
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
LT3465AES6#PBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT3465AES6#PBF
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷16V; Uout: 30V; TSOT23-6; boost
| Output current | 340mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-6 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Output voltage | 30V DC |
| Input voltage | 2.7...16V DC |
| Kind of integrated circuit | LED driver |