PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4÷40V; Uout: 1.25÷16V; TSOT23-8; buck
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
LT3470ETS8#TRMPBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT3470ETS8#TRMPBF
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4÷40V; Uout: 1.25÷16V; TSOT23-8; buck
| Output current | 300mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck, boost |
| Quantity in package | 500pcs. |
| Input voltage | 4...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |