Driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT3752EFE#PBF
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: LT3752EFE#PBF
Specification for Driver
| Output current | 10mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP38 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | forward |
| Frequency | 100...500kHz |
| Input voltage | 6.5...100V |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |