Driver; LED controller; 100V; Channels: 1; MSOP16
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT3756EMSE#PBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT3756EMSE#PBF
Product downloads
Specification for Driver; LED controller; 100V; Channels: 1; MSOP16
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Output voltage | 100V DC |
| Input voltage | 6...100V DC |
| Kind of integrated circuit | LED driver |