Operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT6230CS6#TRMPBF
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: LT6230CS6#TRMPBF
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSOT23 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 215MHz |
| Slew rate | 70V/μs |
| Input offset voltage | 500µV |
| Input offset current | 600nA |
| Input bias current | 10µA |