Operational amplifier; 60MHz; 3÷12.6V; Channels: 1; TSOT23
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT6233CS6#TRMPBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LT6233CS6#TRMPBF
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 60MHz; 3÷12.6V; Channels: 1; TSOT23
| Mounting | SMT |
| Case | TSOT23 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 60MHz |
| Slew rate | 17V/μs |