PMIC
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
LT8301IS5#TRPBF
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: LT8301IS5#TRPBF
Product downloads
Specification for PMIC
| Output current | 1.2A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | flyback |
| Quantity in package | 2500pcs. |
| Output voltage | 65V |
| Input voltage | 2.7...42V |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |