PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷42V; SO8; flyback
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT8302ES8E#PBF
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: LT8302ES8E#PBF
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷42V; SO8; flyback
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | flyback |
| Frequency | 11.3...12.7kHz |
| Input voltage | 3...42V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |