Driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LT8303ES5#TRMPBF
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: LT8303ES5#TRMPBF
Product downloads
Specification for Driver
| Output current | 450mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | flyback |
| Quantity in package | 500pcs. |
| Frequency | 7...350kHz |
| Output voltage | 150V |
| Input voltage | 5.5...100V |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |