Operational amplifier; 2.5MHz; Channels: 2; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LTC1051CN#PBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LTC1051CN#PBF
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 2.5MHz; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 2.5MHz |
| Open-loop gain | 140dB |
| Slew rate | 4V/μs |