PMIC; inverter,LED controller; Uoper: 2.5÷6V; Uout: 3÷6V; QFN24
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
LTC3524EUF#TRPBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LTC3524EUF#TRPBF
Product downloads
Specification for PMIC; inverter,LED controller; Uoper: 2.5÷6V; Uout: 3÷6V; QFN24
| Output current | 150mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.5...6V DC |
| Case | QFN24 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, charge pump |
| Output voltage | 3...6V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |