PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷38V; Uout: 0.6÷30.4V; MSOP16; buck
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
LTC3775EMSE#TRPBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LTC3775EMSE#TRPBF
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷38V; Uout: 0.6÷30.4V; MSOP16; buck
| Output current | 25A |
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 2500pcs. |
| Input voltage | 4.5...38V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |