PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷36V; Uout: 0.8÷30V; QFN32; buck-boost
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LTC3780IUH#PBF
Manufacturer: Analog Devices (Linear Technology)
Manufacturer code: LTC3780IUH#PBF
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷36V; Uout: 0.8÷30V; QFN32; buck-boost
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | QFN32 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Topology | buck-boost |
| Frequency | 200...400kHz |
| Input voltage | 4...36V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |