LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LTL-1BEDJ
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTL-1BEDJ
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 3 |
| LED colour | yellow/green |
| LED lens | diffused, white |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 20mA |