LED
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
31000.0
Product code:
LTL-4232N
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTL-4232N
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 12.6...40mcd |
| LED colour | green |
| Wavelength | 569nm |
| LED lens | green, transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 20mA |