LED; 3mm; bicolour; red/blue; 110÷880mcd; 38÷310mcd; 45°; anode
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LTL1BETBEFJALC
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTL1BETBEFJALC
Product downloads
Specification for LED; 3mm; bicolour; red/blue; 110÷880mcd; 38÷310mcd; 45°; anode
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Common electrode | anode |
| Number of terminals | 3 |
| LED colour | red/blue |
| LED lens | diffused, white |
| LED version | bicolour |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| Luminosity of red colour | 110...880mcd |
| LED current | 5mA |
| Luminosity of blue colour | 38...310mcd |