LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LTL2H3KSK
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTL2H3KSK
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 680...2500mcd |
| LED colour | yellow |
| Wavelength | 590nm |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |
| LED current | 20mA |