LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LTL2V3EV3JSR
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTL2V3EV3JSR
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 4200...9300mcd |
| LED colour | red |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 4.8mm |
| LED current | 20mA |