LED
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
8000.0
Product code:
LTL2V3TGX3KS
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTL2V3TGX3KS
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 9300...21000mcd |
| LED colour | green |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 4.8mm |
| LED current | 20mA |