LED; 3.8mm; white cold; 3500-9300mcd; 40°; Front: convex; 2.8÷3.4V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LTW-17KDW3Z
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for LED; 3.8mm; white cold; 3500-9300mcd; 40°; Front: convex; 2.8÷3.4V
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.8...3.4V |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Type of diode | LED |
| Luminosity | 3500...9300mcd |
| LED colour | white cold |
| LED lens | diffused, white |
| Front | convex |
| LED diameter | 3.8mm |
| Chromatic coordinates | x: 0.22; y: 0.32 |
| LED current | 20mA |