Product code: MA16N B61400000A0
Manufacturer: LUMEL
Manufacturer code: MA16N B61400000A0
  • Mounting
  • Mounting
  • IP rating
  • Series
  • Standard equipment
  • Scale length
  • Type of meter
  • Measurement
  • Kind of meter
  • Kind of meter
  • Dimensions (W x H x D)
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Meter; on panel; analogue; -400V÷0÷400V; Class: 1,5; IP52; 600V
Mounting on panel, for DIN rail mounting (optional)
IP rating IP52
Series MA16
Standard equipment mounting holder x2
Scale length 42mm
Type of meter voltmeter
Measurement DC voltage
Kind of meter mounting, analogue
Dimensions (W x H x D) 48x48mm