Product code: MA16N B61500000A0
Manufacturer: LUMEL
Manufacturer code: MA16N B61500000A0
Product downloads
Specification for Meter; on panel; analogue; -500V÷0÷500V; Class: 1,5; IP52; 600V
Mounting on panel, for DIN rail mounting (optional)
IP rating IP52
Series MA16
Standard equipment mounting holder x2
Scale length 42mm
Kind of meter mounting, analogue
Dimensions (W x H x D) 48x48mm