Product code: MA17N AB0600000000
Manufacturer: LUMEL
Manufacturer code: MA17N AB0600000000
  • Mounting
  • Mounting
  • IP rating
  • Series
  • Standard equipment
  • Scale length
  • Type of meter
  • Measurement
  • Kind of meter
  • Kind of meter
  • Dimensions (W x H x D)
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Meter; on panel; analogue; 0÷6A; Class: 1,5; IP52; Length: 61mm; 600V
Mounting on panel, for DIN rail mounting (optional)
IP rating IP52
Series MA17
Standard equipment mounting holder x2
Scale length 61mm
Type of meter amperometer
Measurement DC current
Kind of meter mounting, analogue
Dimensions (W x H x D) 72x72mm