Product code: MA19N B61400000000
Manufacturer: LUMEL
Manufacturer code: MA19N B61400000000
  • Mounting
  • Mounting
  • IP rating
  • Series
  • Standard equipment
  • Scale length
  • Type of meter
  • Measurement
  • Kind of meter
  • Kind of meter
  • Dimensions (W x H x D)
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Meter; on panel; analogue; -400V÷0÷400V; Class: 1,5; IP52; 600V
Mounting on panel, for DIN rail mounting (optional)
IP rating IP52
Series MA19
Standard equipment mounting holder x2
Scale length 95mm
Type of meter voltmeter
Measurement DC voltage
Kind of meter mounting, analogue
Dimensions (W x H x D) 96x96mm