Operational amplifier; 6.5MHz; Channels: 1; SOT23-6; IB: 1pA
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
MAX4239AUT+T
Manufacturer: Analog Devices (MAXIM INTEGRATED)
Manufacturer code: MAX4239AUT+T
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 6.5MHz; Channels: 1; SOT23-6; IB: 1pA
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-6 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low-drift, low noise, low offset, precision, rail-to-rail output, with shutdown |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Bandwidth | 6.5MHz |
| Slew rate | 1.6V/μs |
| Input offset voltage | 2µV |
| Input offset current | 2pA |
| Input bias current | 1pA |
| Max operating temperature | 125°C |