Operational amplifier; 3MHz; 2.4÷5.5V; Channels: 2; uMAX8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MAX4252EUA+
Manufacturer: MAXIM INTEGRATED
Manufacturer code: MAX4252EUA+
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 3MHz; 2.4÷5.5V; Channels: 2; uMAX8
| Mounting | SMT |
| Case | uMAX8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 0.3V/μs |