Operational amplifier; 2.5MHz; 2.85÷5.25V; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MAX4460ESA+
Manufacturer: MAXIM INTEGRATED
Manufacturer code: MAX4460ESA+
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 2.5MHz; 2.85÷5.25V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 2.5MHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |