Single-phase bridge rectifier; Urmax:50V; If:15A; Ifsm:300A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MB1505W
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Single-phase bridge rectifier; Urmax:50V; If:15A; Ifsm:300A
| Case | MB-25W |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | wire Ø 1.1mm |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 15A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.1V |